500x100-1
09. 02. 2018 13:59

Куманово денеска му гостува на МЗТ Скопје

Куманово денеска му гостува на МЗТ Скопје

Кошаркарите на Куманово денеска и гостуваат на екипата на МЗТ Скопје Аеродром во рамките на 16.коло од Првата кошаркарска лига.

Домаќинот на овој меч, екипата на МЗТ Скопје доживеа пораз во последниот натпревар од Блокотехна, што го спушти актуелниот шампион на третата позиција на табелата.

Куманово заедно со Гостивар го делат четвртото место а воедно и се обидуваат да пренесат што повеќе бодови во Супер-лигата.

Денешниот натпревар започнува од 18 часот и ќе се игра во малата сала при комплексот Јане Сандански во Скопје.