500x100-1
28. 11. 2017 11:45

РК Карпош продолжува да доминира во Јуниор лигата

РК Карпош продолжува да доминира во Јуниор лигата

РК Карпош Вардар забележа нова победа во Јуниор лигата на Вардар. Овој пат, тие беа подобри од Балтепе од Тетово со резултат 25:15.

Ова е трета победа во низа на кумановските млади ракометари, и трета победа со двоцифрена разлика. На овој натпревар главата улога ја имаше голманот Глигор Трајковски додека Крстевски беше најдобар во нападот.

Тренерот на тимот, Миодраг Јовановски Црни изјави дека е задоволен од играта на тимот во второто полувреме и се надева дека ќе продолжат со добрите игри.