500x100-1
02. 03. 2018 15:26

ЖРК Куманово вечерва игра против Деспина

ЖРК Куманово вечерва игра против Деспина

Екипата на ЖРК Куманово вечерва го пречекува тимот на Деспина од Прилеп.

Куманово е апсолутен фаворит на овој натпревар, и со победа само ќе ја зацврсти втората позиција на табелата. Деспина се наоѓа на шестото место со четири победи и единаесет порази.

Натпреварот се игра во салата на училиштето Христијан Карпош со почеток во 19:30.