500x100-1
19. 03. 2018 11:35

Две момчиња истепани во центарот на Куманово

Две момчиња истепани во центарот на Куманово

Две момчиња завршиле во болница откако ноќеска биле претепани во центарот на Куманово.

Нападот се случил во 1.30 часот по полноќ на раскрсницата од улиците „Народна револуција“ и „Илинденска“ пред пицерија. И.Ф. (21) и Н.М. (21), двајцата од Куманово, застанале со патничко возило, а по кратко време им се доближиле две непознати лица и ги нападнале.

Момчињата побарале лекарска помош во Општата болница во Куманово и кај Н.М биле констатирани телесни повреди, а И.Ф. бил препратен во комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.