30. 01. 2010 13:19

Пријава за кријумчарење

Пријава за кријумчарење

 Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Р.Р.(50) од с.Слупчане за сторено кривично дело „прикривање на стоки кои се предмет на криумчарење и царинска измама“. 

 Во декември мината година на локалниот пат Слупчане- Алешевце пријавениот од непознати лица прифатил на чување поголема количина криумчарена текстилна и техничка стока во вредност од 180.156 денари.


 

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk