×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Фото вест: Забрането паркирање во контејнер

  08.11.2023 13:39 | KumanovoNews

  Сообраќаен знак за забрането застанување и паркирање утринава се најде во контејнер на ул. „Иво Лола Рибар“ во Куманово.  

  Фото вест: Забрането паркирање во контејнер

  Читател кој ни ја испрати фотографијата се шегува дека тој што го фрлил знакот во контејнер не сакал да се ослободи од него, туку ги предупреди возачите дека е забрането паркирање во контејнер, бидејќи само таму остана слободен простор, откако сите останати јавни површини, тротоари и улици се узурпирани од автомобили.

  Шега на страна, оваа слика само уште еднаш покажува на кое ниво е културата и односот на одредени граѓани кон општественото добро во градот.