×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  Урбанизмот во Куманово и Крива Паланка – извор на граѓанско незадоволство и сомнежи за корупција

  Урбанизмот во Куманово и Крива Паланка – извор на граѓанско незадоволство и сомнежи за корупција

  Синот е вработен во секторот за урбанизам, а таткото има градежна фирма и е инвеститор на станбени згради. Дали е ова судир на интереси и дали ова не претставува сомнеж за ризик од влијание и...

  Далибор Китановиќ одликуван со златен медал од претседателот Александар Вучиќ

  Далибор Китановиќ одликуван со златен медал од претседателот Александар Вучиќ

   Претседателот на КУД „Српски вез“ Далибор Китановиќ од Куманово, одликуван e со златен медал за посебни заслуги во културата од претседателот на Србија Александар Вучиќ, по повод празникот Видовден.

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника

  Млада Кумановка софтверски инжењер роботике: Не бојим се да сањам отворених очију

  Млада Српкиња Мила Николић из Куманова између љубави према науци и уметности изабрала је да...

  Умин Дол - век постоjaња, развоја и суживота

  Једина сачувана брвнара сведочи о вековном постојању кумановског села Умин Долa, које су основали први...

  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ