×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  За четири часа продадени 4.000 карти за фестивалот Денови на комедија во Куманово

  За четири часа продадени 4.000 карти за фестивалот Денови на комедија во Куманово

  Кумановци и оваа година чекаат ред за да купат билети за Меѓународниот теaтарски фестивал Денови на комедија, кој ќе се одржи од 28 септември до 14 октомври во Куманово. 

  Возач на „пежо“ повреден во сообраќајка кај Романовце

  Возач на „пежо“ повреден во сообраќајка кај Романовце

  На локалниот пат Куманово – Романовце, вчера во 10.35 часот на влезот во селото, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.А.(29) од Куманово, излетало од патот.

  Level - skola za stranski jazici
  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника
  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ