×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  Носи кацига, вози одговорно, апел до возачите на мотори, велосипеди и електрични тротинети во Куманово

  Носи кацига, вози одговорно, апел до возачите на мотори, велосипеди и електрични тротинети во Куманово

  Министерството за внатрешни работи, во соработка со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и Факултетот за безбедност од Скопје продолжува со активностите „Безбедно лето“ со цел да се подигне нивото на сообраќајна култура...

  КУД „Панче Пешев“ гостуваше на фестивалот „Пеце Атанасовски“ во Прилеп

  КУД „Панче Пешев“ гостуваше на фестивалот „Пеце Атанасовски“ во Прилеп

   КУД „Панче Пешев“ од Куманово синоќа настапи на првата вечер на 48-миот Фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“ во Прилеп.

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника

  Млада Кумановка софтверски инжењер роботике: Не бојим се да сањам отворених очију

  Млада Српкиња Мила Николић из Куманова између љубави према науци и уметности изабрала је да...

  Умин Дол - век постоjaња, развоја и суживота

  Једина сачувана брвнара сведочи о вековном постојању кумановског села Умин Долa, које су основали први...

  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ