×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  Грчка фирма гради фабрика за бетонски елементи во индустриската зона Речица

  Грчка фирма гради фабрика за бетонски елементи во индустриската зона Речица

  Фирмата „Армос Балкан“ од Република Грција започна со изградба на фабрика за производство на бетонски префабрикувани елементи во индустриската развојна зона Новини и Речица.

  Минатата година најмалку жртви во сообраќајки во последните 15 години во Куманово

  Минатата година најмалку жртви во сообраќајки во последните 15 години во Куманово

  Во 2021 година бележиме намалување бројот на жртви во сообракајот за 25 отсто споредбено со претходната година, односно за разлика од 2020 година кога на подрачје на овој сектор имало 8 жртви при случени сообраќајни...

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Level - skola za stranski jazici
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника

  Млада Кумановка софтверски инжењер роботике: Не бојим се да сањам отворених очију

  Млада Српкиња Мила Николић из Куманова између љубави према науци и уметности изабрала је да...

  Умин Дол - век постоjaња, развоја и суживота

  Једина сачувана брвнара сведочи о вековном постојању кумановског села Умин Долa, које су основали први...

  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ