×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Денеска и утре без струја една населба и повеќе кумановски и липковски села

  19.06.2024 08:32 | KumanovoNews

   Денеска и утре без струја ќе останат потрошувачите на една населба и повеќе села во кумановско и липковско.

  Денеска и утре без струја една населба и повеќе кумановски и липковски села

  Поради планиран прекин на дистрибутивниот систем за електрична енергија денеска од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе останат жителите на населбата Долно Којнаре.

  Утре, среда, од 08:00 до 12:00 часот кумановските села Пчиња, Студена Бара, Вак'в, Винце, Краста и Романовце.

  Во истиот период од 08:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат липковските села: Гошинце,Стрима, Лукаре, Пресницa, Глажња, Филтер станицата и браната во Липково.