×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Понеделник неработен ден за Власите

  19.05.2022 15:14 | KumanovoNews

  Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ, понеделник, 23 мај 2022 година е Национален ден на Власите и иститот е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија.

  Понеделник неработен ден за Власите

  Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на влашката заедница во Република Северна Македонија им го честита Националниот ден на Власите.  

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk