×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во недела на митинг во Куманово

  12.04.2024 15:45 | Оливера Пешевска

  На Градскиот плоштад во  Куманово, во недела, 14 април со почеток во 20 часот митинг ќе одржи Стево Пендаровски, претседателски кандидат на СДСМ.

  Претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски во недела на митинг во Куманово

  „Стево Пендаровски, во неговиот досегашен мандат го врати дигнитетот и достоинството на институцијата претседател. Беше претседател на сите граѓани, не делејќи ги луѓето по вера, етникум, политичко убедување. Македонија заслужува да има претседател како што е Стево. Затоа сме сигурни дека граѓаните на 24 април ќе го дадат својот глас за бројот 1, со што државата ќе продолжи да се движи на вистинската патека, а тоа е патот кон европската унија. Затоа ги повикувам сите граѓани на Куманово, определни и неопределени по политичко убедување сите заедно да излеземе на 14 април во 20 часот на Градскиот плоштад и заедно со Стево Пендаровски да испратиме порака , порака за обединување и сплотеност кон европскиот пат до целата наша држава и до сите наши граѓани“, истакна во повикот претседателот на општинската организација на СДСМ, Александар Арсиќ.