×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Приведен кумановец поради кражба во луна парк

  29.06.2022 12:30 | Сузана Николиќ

  Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 18.45 часот привеле 27 - годишен кумановец, кој се сомничи дека на 01 јуни годинава во луна парк на булеварот „Октомвриска Револуција“ извршил кражба и одзел личен предмет од едно лице.

  Приведен кумановец поради кражба во луна парк

  Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот. С.Д. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk