×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Уште 9 новозаболени од коронавирус во Куманово

  29.06.2022 20:20 | Сузана Николиќ

  Во последните 24 часа регистрирани се 148 нови случаи на ковид-19, а направени се 1.261 тестирања. 

  Уште 9 новозаболени од коронавирус во Куманово

  По градови во: Скопје – 93, Битола – 11, Куманово – 9, Прилеп – 6, Кавадарци и Кочани – по 5, Тетово – 4, Кичево – 3, Велес и Неготино – по 2, Гостивар, Охрид, Штип, Струмица, Свети Николе, Крива Паланка, Пробиштип и Богданци – по 1.

  Во Центарот за јавно здравје во Куманово тестирани се 18 лица, а во моментот е активен 21 случај.

  Регистрирани сe 45 оздравени пациенти од: Скопје – 35, Куманово, Битола и Кавадарци – по 2, Прилеп, Кочани, Тетово и Гостивар – по 1.

  Од Мој Термин регистрирано е едно починато лице од Скопје (84) на ден 27.06.2022 во болнички услови.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk