×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повик до граѓаните од Североистокот: Споделете го вашето искуство за комуналната хигиена во општините

  29.04.2021 13:52 | KumanovoNews

  Квалитетните комунални услуги, во кои спаѓа  управувањето со отпадот  и заштитата на животната средина, се елементарни услови за квалитетен живот на граѓаните.

  Повик до граѓаните од Североистокот: Споделете го вашето искуство за комуналната хигиена во општините

  Според Вашите коментари на нашиот медиум, оваа област е една од „болните“ точки за жителите од Североисточниот регион, кои имаат бројни забелешки на одржувањето на  комуналната хигиена.

  Ве повикуваме да се вклучите во нашето истражување и да помогнете да ги откриеме најкритичните точки и слабости на системот во оваа сфера.

  Целта е  да дадеме придонес во откривање на најголемите проблеми во регионот, да ги лоцираме надлежностите и одговорните, но и да побараме решенија за подобрување на  услугите за граѓаните.