×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Бајрам Мамутовски прогласен за најдобар боксер на турнир во Лесковац

  14.03.2023 17:59 | Сузана Николиќ

   Кумановецот Бајрам Мамутовски од Боксерскиот клуб Куманово, прогласен е за најдобар боксер на Меѓународен турнир во Лесковац, Р. Србија.  

  Бајрам Мамутовски прогласен за најдобар боксер на турнир во Лесковац

  На турнирот учествувале над 30 боксери од Србија, Македонија, Косово и Албанија, кои се натпреварувале во повеќе категории, во сениорска, јуниорска и кадетска конкуренција. 

  „Нашиот клуб учествуваше се двајца боксери Бајрам Мамутовски и Фурхан Јашаровски. И двајцата постигнаа добри резултати и освоија златен и сребрен медал, но за најдобар боксер на турнирот беше прогласен Бајрам Мамутовски“, кажа тренерот Самет Салиевски.

   


   

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk