×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Два посебни случаи за пронајдена дрога во Куманово

  18.05.2022 10:12 | KumanovoNews

  Во два посебни случаи, СВР Куманово поднесе кривична пријава за делата неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори и овозможување на употреба на наркотични дроги.

  Два посебни случаи за пронајдена дрога во Куманово

  Во првиот случај кај Д.П(34) при преглед, полициски службеници пронашле и одзеле амфетамин и МДМА таблети. 

  Во втората пријава кај С.Т(47), полициски службеници при претрес во домот на пријавениот пронашле и одзеле марихуана, амфетамин и предмети со остатоци од кокаин и марихуана.

   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk