×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Илир Саити e нов економски директор на Клиниката за уво, грло и нос

  18.01.2022 14:28 | Сузана Николиќ

  Кумановецот Илир Саити од ДУИ е именуван за економски директор на Универзитетската клиника за уво, грло и нос (ОРЛ) во Скопје. 

  Илир Саити e нов економски директор на Клиниката за уво, грло и нос

  Тој е назначен на функцијата минатата недела од министерот за здравство. 

  Саити по професија е дипломиран економист, а два мандати беше директор на ЈП „Пазаришта“ Куманово.

  Економските директори се назначуваат во сите клиники, институти, клинички болници и останати ЈЗУ со над 1000 вработени.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk