×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Повреден 20-годишен возач, со автомобил излетал од патот

  18.04.2024 14:06 | KumanovoNews

  Едно лице е повредено во сообраќајна незгода, која се случила вчера на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с. Ново Село, кумановско.

   

  Повреден 20-годишен возач, со автомобил излетал од патот

  „Во 19.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Скопје, кај с.Ново Село, кумановско, патничко возило „сеат“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од А.З.(20) од Куманово, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје“, соопшти Кумановската полиција. 

  Извршен е увид од екипа на СВР Куманово.