×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Татко и син со метална шипка нападнале полицајци

  18.04.2024 11:21 | KumanovoNews

  Две лица ноќеска по полноќ нападнале полицаjци додека извршувале работни задачи.

  Татко и син со метална шипка нападнале полицајци

  „Полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода А.Џ.М.(64) и неговиот малолетен син од Куманово затоа што ноќеска во 00.35 часот физички и со метален предмет нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија“, соопшти Кумановската полиција.

  Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.