×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Загина 63-годишен градежен работник од Куманово

  01.03.2024 15:58 | KumanovoNews

  Во Градската општа болница „8 Септември“ вчера околу пладне со тешки телесни повреди бил донесен Ч.В.(63) од Куманово. Повредениот работник околу 22.00 часот починал.

  Загина 63-годишен градежен работник од Куманово

  „Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување на градежни работи на подрачјето на Чаир. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција“, велат од МВР.

  Се работи на расчистување на случајот.

  (фото.архива)