22. 02. 2020 18:42

Кумановци се степале на бензинска пумпа

Кумановци се степале на бензинска пумпа

 Двајца кумановци се степале утринава на бензинска пумпа на автопатот Куманово - Табановце.

Во 04,15 часот  во СВР Куманово било пријавено дека на бензинска пумпа на автопат Табановце дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.А.(37) и Д.А. (39) и двајцата од Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk