×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Aндријана Недељковски избрана за секретар на СДСМ Куманово

  16.05.2022 11:56 | Сузана Николиќ

  Извршниот одбор на првата седница за секретар на општинската организација на СДСМ Куманово ја избра Андријана Недељковски.

  Aндријана Недељковски избрана за секретар на СДСМ Куманово

  Таа е магистер по економски науки, а работи како раководител на Oдделение за утврдување и наплата на данок на промет, данок на наследство и подарок во Општина Куманово. 

  Недељковски е долгогодишен активен член на СДСМ, од 2005 година и тоа два мандати беше член на Извршен одбор на општинската организација, портпарол на општинската организација Куманово, и еден мандат член на ЦО на СДСМ.
   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk