×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Споделете го вашето искуство: Алиментација на Балканот

  31.01.2023 11:29 | KumanovoNews

  Би сакале да слушнеме искуства од разведени/разделени родители во Албанија, Србија, Косово, Северна Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска на кои им била одобрена алиментација за нивните деца.

  Споделете го вашето искуство: Алиментација на Балканот

  Скролувајте надолу за повеќе информации за тоа како да учествувате.

  Клучните работи што сакаме да ги дознаеме:

  Каков беше процесот?
  Колку време траеше?
  Вид на алиментација?
  Опсег на плаќање?
  Проблеми
  Ние нема да објавуваме никакви документи или имиња без претходна согласност и не планираме да користиме конкретни примери, туку да покажеме поопшти, системски проблеми. Вашите одговори се безбедни и шифрирани.

  Вашите искуства ќе се користат за да ни помогнат во тековната истрага.

  Како да учествувате?

  За да го испратите вашето искуство, само пополнете го овој формулар. Прашалникот е достапен на англиски, но и на албански, босански/хрватски/црногорски/српски и македонски јазик.

  Можете исто така да не контактирате преку е-пошта: [email protected].

  Или можете да не контактирате на социјалните мрежи:

  Фејсбук: @balkaninsight

  Твитер: @balkaninsight