×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Без струја денеска и утре повеќе села во Старо Нагоричане

  28.05.2024 07:28 | KumanovoNews

  Прекин во снабдувањето со електрична енергија денеска и утре по неколку часа ќе имаат потрошувачите во повеќе села во општина Старо Нагоричане е едно кумановско село.

  Без струја денеска и утре повеќе села во Старо Нагоричане

  Според извештајот на Регионалниот центар за управување со кризи за денеска, 28. мај, планиран прекин на дистрибутивниот систем за електрична енергија од 10:00 до 12:00 ќе има во селата Осиче, Агино село, Арбанашко, Длабочица, Цветишница, Буковљане, Дејловце и Рамно.
    
  Утре, 29.мај струја ќе нема од 10:00 до 14:30 часот во селата Макреш, Цвиланце, Дренак, Бајловце, Канарево, Аљинце и Добрача.