Велосипдска трка до Кратово

27.03.2010 12:35 | KumanovoNews

Утре во Куманово ќе се одржи Велосипедската трка за шампионатот на Македонија. На трката ќе учествуваат 60 учесника од најдобрите велосипедски екипи во државата. Стартот ќе биде во 12 часот од Градскиот плоштад, а ќе се вози на релацијата до Кратово и назад, во должина од 100 км.

Велосипдска трка до Кратово

Организатор на трката е Општинскиот сојуз на спортови и Велосипедската федерација на Македонија, во реализација на велосипедските клубови од градот „Вело-М“ и „Цикло-спорт“ а под покровителство на градоначалникот и Советот на Општината.

Прогласување на победниците ќе биде во 14.30 часот, кај Спортската сала. 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk