17. 08. 2020 14:35

Горивата од полноќ со нови цени

Горивата од полноќ со нови цени

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 денар/литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Со оваа одлука малопроджната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 денари/литар, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР-БС-98 изнесува 61,50 денари/литар, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е-В) изнесува 52,00 денари/литар.

Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство останува иста како минатата недела-52,00 денари/литар, а малопродажната цена на Мазутот М-1 НС ќе изнесува 26,365 денари за килограм.

Новите цени стапуваат на сила од вечерва по полноќ.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk