×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Конечно и во Куманово - „Слатка куќа„ на SWISSLION

  09.05.2024 11:37 | KumanovoNews

  Во Куманово од неодамна започна со работа „Слатка куќа“ на познатиот бренд за слатки  SWISSLION.

  Конечно и во Куманово - „Слатка куќа„ на SWISSLION

  „Повелете посетете го ново отворениот дуќан на SWISSLION – „Слатка куќа“ за првпат и во Куманово на централна локација во комплекс „Серава“. Дојдете да се заблажите и да ги пробате сите производи на SWISSLION на едно место, сега за првпат и во Куманово. 

  Чоко бисквит, чокобанана медењак, чоколади, еурокрем, агроблок, софти бисквит, ресана, хело соленки, сокови, супи, готови јадења, паштети и многу други производи од познатиот бренд“, порачуваат од компанијата.

   

   

  Репрезентативниот малопродажен објект се наоѓа на булеварот „Трета МУБ“, бр. 106, во комплексот „Серава“.  

   

   

  Работно време на првата „Слатка куќа“ во Куманово е од понеделник – петок од 8-20 часот и сабота од 8-17 часот. Телефон за контакт: 075/499-454.

   

  (ПР Текст)