02. 02. 2010 16:42

Кумановец крадел во Скопје

Кумановец крадел во Скопје

 Б.В.(24) од Куманово деновиве бил приведен во СВР Скопје под сомнение дека е можен сторител на повеќе кражби.

 Од преземените мерки било утврдено дека истиот во текот на предходниот месец  на подрачје на Скопје со употреба на погоден предмет ги извршил кривичните дела „тешка кражба“,  „кражба“ и „кражба во обид“. При тоа од две куќи и една на отворен простор одзел камера и три акумулатори. Против Б.В. по документирање на случаите ќе биде поднесена соодветна кривична пријава

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk