16. 09. 2020 17:22

Кумановец починал во затворот во Крива Паланка

Кумановец починал во затворот во Крива Паланка

  О.Р. (44) од Куманово, синоќа во 20.55 часот починал во Затвор Куманово – Отворено одделение Крива Паланка.

Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка и лекар од Здравствен дом Куманово, кој констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk