×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Кумановец со моторна пила се заканувал на шумски полицајци

  26.09.2023 21:54 | Сузана Николиќ

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривичнa пријавa против М.Д.(27) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. 

  Кумановец со моторна пила се заканувал на шумски полицајци

  Во атарот на с. Герман, кривопаланечко, во јули годинава,  додека шумски полицајци вршеле контрола и констатирале неправилности при превоз на дрва, пријавениот со моторна пила им се заканил, по што со возило се обидел да удри шумски полицаец.