01. 02. 2010 10:35

Облачно со дожд и снег

Облачно со дожд и снег

Денеска времето ќе биде променливо облачно проследено со повремени врнежи од дожд во пониските и снег во повисоките делови.

 Во текот на денот врнежи од снег ќе има и во пониските делови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, кој во попладневните часови ќе поминува во северен правец.

Утре ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk