14. 08. 2020 13:46

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во Србија

Од утре македонските граѓани за влез на границите на Србија ќе треба да приложат негативен ПЦР тест, не постар од 48 часа.

Оваа одлука ја има донесено Кризниот штаб на Република Србија по проценката на актуелната епидемиолошка ситуаија во последните денови, а се однесува  за граѓаните на Северна Македонија, Хрватска, Бугарија и Румунија.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk