Пописот ќе се спроведе и покрај опструкциите од опозицијата, тврдат од Владата

25.02.2021 - 09:23

Пописот дефинитивно ќе се спроведе во месец април и покрај опструкциите од страна на опозицијата, изјави портпаролот на Владата Душко Арсовски.

Пописот ќе се спроведе и покрај опструкциите од опозицијата, тврдат од Владата

„Пописот ѝ е неопходен на државата. Секој граѓанин треба да придонесе да се спроведе оваа значајна статистичка операција која ќе даде податоци важни за проектирање стратешки планови за натамошен развој на државата. Методологијата е дефинирана. Сите подготовки се во тек. Од први почнува пописот на нерезидентното население“, посочи Арсовски.2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk