16. 04. 2015 14:23

Уапсен кумановец баран по потерница

Уапсен кумановец баран по потерница

Р.А.(50) од кумановското село Лопате, вчера во 23.15 часот е уапсен на граничниот премин Долно Блаце, додека се обидувал да влезе во државата.

 Тој се бара по телеграма под сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствије“. Р.А. е приведен и предаден на надлежните органи за понатамошна постапка.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk