19. 03. 2011 11:13

Четкар со концерт во „Нама кафе„

Четкар со концерт во „Нама кафе„

 Познатиот џез-гитарист Владимир Четкар утревечев во 21 часот ќе одржи концерт во Куманово, во „Нама кафе“.

 Ова ќе биде прв настап на Четкар во Куманово. Концертот е под покровителство на градоначалникот и Советот на Општината, како дел од пролетната културна програма.

По овој настап, гитаристот ќе замине за Њујорк, од каде што ќе почне уште една американска турнеја. Овојпат, покрај поголемите градови на источното крајбрежје на САД, ќе го опфати и западното крајбрежје, а исто така првпат концертно ќе настапи и во Торонто, Канада.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk