ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.11.2020)

13.11.2020 - 08:45

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.11.2020)

Овен

Ширењето на кругот на луѓето кај вас ќе овозможи појавување на нови симпатии. Луѓето кои ќе ги запознаете и ќе бидат на истото интелектуално рамниште со вас ќе предизвикаат симпатии кај вас без разлика дали имате партнер или не. Истите тие луѓе, денес можат да ви се најдат за подобрување на некои аспекти во вашата работа

Бик

Доколку ви недостига забава, денес е денот токму за тоа. Организирајте некое вечерно излегување и уживајте во истото. На љубовно поле, не очекувајте некои дополнителни измени затоа што, ѕвездите денес велат дека треба работите да ги оставите да течат по природен пат, а вие да бидете само активен набљудувач.

Близнаци

Денес ќе ви се отворат нови можности како на работата така и на финансискиот план, доколку имате можност за дополнителна заработка, не испуштајте ја. На љубовен план, денес ќе се чувствувате особено страствено, па еден период дури и ќе си замерите на самите себеси за истото бидејќи партнерот нема да е до вас. Слободните припадници на овој хороскопски знак, можат целосно да уживаат во слободата.

Рак

Во текот на овој ден ќе забележите дека вашата здравствена состојба драстично се менува и самите ќе сте свесни дека причината за тоа е уморот. Исто така, дополнителен стрес денес ќе чувствувате и поради вашата финансиска состојба. Избегнувајте го притисокот и завршувањето на работите во последен момент затоа што нема да сте спремни за истото. На љубовно поле, денес поради сите случувања нема да бидете особено расположени за некои романтични моменти. Обидете се барем да не го истурите бесот на саканите личности.

Лав

Планетарната потпора, денес ќе ви овозможи да се покажете во вистинското светло. Едноставно, искористете ги сите можности кои ви се на располагање и не плашете се да експериментирате. Кога станува збор за љубовта, денес особено ќе бидете заинтересирани за трачевите кои ќе кружат околу вашиот љубовен живот, меѓутоа внимавајте да не нападнете пред да ги проверите гласините.

Девица

Отворено покажете си ги вашите квалитети и борете се за она во што силно верувате, колку и останатите да ви велат дека нема да успеете. Важен е ставот и истрајноста. На љубовен план, денес повторно ќе се навратиме на некои постари мисли, но не заборавајте дека се' додека живеете во минатото дека ниту сте во сегашноста, а ниту пак ќе оформите здрава иднина.

Вага

Многу малку работи денес ќе ви го привлечат вниманието, па затоа целосно ќе се препуштите на вашата интуиција. Воедно, ако во текот на овој ден ви се понуди некоја помош, прифатете ја, затоа што на тој начин ќе си ги олесните работите. На љубовно поле, денес ќе сакате да воведете ред во тоа што го имате, а сето тоа ќе го постигнете со мирен разговор.

Шкорпија

Денес ќе сакате да работите сами, да не ви го одземаат вниманието луѓето околу вас, затоа што ќе чувствувате дека секој човек како да зема дел од вас, а не ви нуди ништо за возврат. Затоа денес  се препорачува да излезете и да се прошетате доколу не сте во можност да го имате истиот мир во вашиот дом.

Стрелец

Иако овој ден повторно ќе бидете претрупани со работата обидете се на некој начин да делувате смирено затоа што е можен конфликт со вашите колеги на работата. На љубовно поле, обидете се денес да не бидете толку напорни и да не барате постојано нешто ново од партнерот, оставете го да здивне.

Јарец

Aстрологијата вели дека во моментот ви е на повидок доста голема промена во вашиот живот. На некој начин ќе сакате да го смените опкружувањето и на работата и на луѓето околу вас. Но, пред да го направите тоа обидете се да направите некоја приоритетна листа затоа што не секој заслужува да го отфрлите.

Водолија

Вашата попустливост денес нема да доаѓа до израз, односно денес нема да сакате да ги  слушате луѓето кои постојано се жалат. Вие ќе се сконцентрирате на она што е ваша работа и тоа е сосема во ред. Никој не треба да се прави жртва. На љубовно поле, ве очекува подобрување во односите со вашиот партнер.

Риби

На работатa денес се можни конфликти, затоа обидете се својот став да го задржите за некој друг ден. Не навлекувајте си повеќе грижи од тие што ги имате. На емотивното поле, ќе чувствувате дека ви се враќа енергијата и на вас и на вашиот партнер, односно денес ќе бидете поведри од вообичаено.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk