09. 03. 2011 14:44

Џоли е стара, се бара нова Лара Крофт

Џоли е стара, се бара нова Лара Крофт

 Десет години после првиот дел ќе се снима продолжение на акциониот филм „Томб Рајдер“, во кој „оделото“ на сексипилната авантуристка Лара Крофт, која ја играше фаталната Анџелина Џоли, ќе го облече некоја друга актерка

 

 И покрај тоа што нејзините постери и денес стојат залепени во некои машки соби, најверојатно глумицата нема да се појави во новото продолжение.

Имено, режисерот распишал аудиција за нова актерка, а се шпекулира дека улогата нема да и биде понудена на Џоли бидејќи е престара, а не поради високите хонорари кои почнала да ги добива во последните неколку години.

Режисерот Грахам Кинг, како што тврди близок извор, наводно не ни размислувал за тоа дали повторно да ја ангажира 35-годишната глумица. Интересно е како Анџелина по филмот се појави и како лик во видеоигрите „Lara Croft: Tomb Raider“ и „Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle od Life“.


Џоли е стара, се бара нова Лара Крофт

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk