13. 01. 2010 15:31

Џони Деп во Србија

Џони Деп во Србија

Џони Деп  пристигнa во Србија каде ќе биде специјален  гостин на режисерот  Емир Костурица на третото издание на фестивалот Кустендорф.

Неговото пристигнување  беше со хелихоптер, 7 телохранители и со скромни желби за неговото гостување, што не е случајност за неговите колеги, кои имаат специфични и напорни услови за нивниот престој.

Свеченото отварање на фестивалот е закажано за денеска. Тогаш ќе биде откриена Деповата статуа со природна големина на големиот јунак познат како Пиратот од Карибите.

Џони Деп во Србија

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk