01. 03. 2011 17:26

Колин Фирт го заборавил Оскарот во тоалет

Колин Фирт го заборавил Оскарот во тоалет

Одкако на доделувањето на Оскаорт го заборавил спремениот говор, глумецот од „Говорот на Кралот“ подоцна ја заборавил скулптурата во тоалет.

Напишав говор, кој потполно го заборавив. Сепак сфатив дека имам подршка од моите луѓе, и тоа ми многу значи - изјави Колин.

Во текот на вечерта тој бил толку возбуден што освоената статуа на кратко ја заборавил во тоалет. Еден од запослените приметил што се случува па Оскарот го вратил на неговиот сопственик.

Не чувствувам уживање толку колку олеснување. Благодарен сум и драго ми е што е се готово. Селата авантура со Оскарите трае со месеци и цело време летам преку Атлантикот натаму наваму. Мислам дека ми е доста забава за цел живот, да не отидам на ниедна би ми било сосема во ред - изјави новопечениот оскаровец.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk