×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Куманово гостува на Работнички за продолжување на победничката серија

  29.04.2022 09:33 | KumanovoNews

  По победата над ФМП Академија со резултат 88-84, екипата на Куманово оди на гостување по шестиот триумф во низа против Работнички од Скопје.

  Куманово гостува на Работнички за продолжување на победничката серија

  Работнички во претходното коло беше поразен од Ангели со резултат 72-64. 

  Натпреварот е закажан за сабота во салата Кале, со почеток од 18:30.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk