×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Фото вест: Има се може се - урбана опрема на Градскиот кеј

  23.11.2023 10:34 | Сузана Николиќ

  Во еден дел на Градскиот кеј во Куманово неодамна е поставена нова урбана опрема.

  Фото вест: Има се може се - урбана опрема на Градскиот кеј

  На местото на старите клупи и кантички поставени се нови, а некаде има дури и во пар.

  „Има се може се“, коментираат кумановци, кои ги сретнавме на кејот.  Додека повеќето неуредени и запуштени паркови во градот „плачат“ за клупи, на кејот како во автобус, ги има во два реда.

  Старите клупи и кантички се извадени од бетон и само оставени во зеленилото, доколку не се приберат наскоро нема да не изненади ако завршат во нечиј двор.