×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Фото вест: Спална на тротоар

  01.08.2023 15:55 | Сузана Николиќ

  Два душека од кревет утринава се најдоа на тротоарот на раскрсницата на улиците „Октомвриска револуција“ и „Пионерска“ во Куманово.

  Фото вест: Спална на тротоар

  Нивниот сопственик наместо да ги фрли на депонија ги оставил покрај контејнер. Зошто од јавната површина направил спална соба, само тој знае.

  Да се потрудиме во иднина да нема вакви појави,  јавна осуда за несовесните домаќини.

  (п.с. Нашите читатели можат да се вклучат во оваа рубрика со тоа што ќе ни испраќаат фотографии со непримерно однесување на поединци или на надлежните служби.)