Чикаго го победи Бостон

14.04.2010 13:32 | KumanovoNews

 Синоќа се одиграа четири натпревари до НБА лигата. Кошаркарите на Чикаго Булс успеаа да го победат Бостон Селтикс со 101:93, но на едно коло пред крајот на регуларниот дел од сезоната, местото во плејофот сеуште не им е загарантирано.

Чикаго го победи Бостон

 Најефикасен во тимот на Чикаго беше Дерик Роуз со 39 постигнати поени. Во тимот на Бостон, Пол Пирс постигна 28, а Реј Ален 25 поени.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk