Коронавирусот и во редовите на КК Куманово, одложен натпреварот со МЗТ Скопје

21.12.2020 22:25 | KumanovoNews

Мечот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје Аеродром, којшто требаше да се одигра вчера, во рамките на Првата македонска кошаркарска лига, е одложен.

Коронавирусот и во редовите на КК Куманово, одложен натпреварот со МЗТ Скопје

Оваа одлука била донесена, откако кај еден од кошаркарите на КК Куманово било утврдено присуство на коронавирусот.

Новиот термин на одигрување на натпреварот ќе биде дополнително утврден.  


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk