Кумановските ракометари поразени од екипата на Алушовски

20.12.2019 14:33 | KumanovoNews

Ракометарите на Куманово иако очечуваа победа во натпреварот на гостински терен против екипата на Алушовски, сепак завршија со пораз. Натпреварот заврши со резултат 29:24.

Кумановските ракометари поразени од екипата на Алушовски

На почетокот Куманово имаше добра игра, но сепак на крајот од првите 30 минути, резултатот беше во полза на Алушовски со 11:8. Додека, пак, во второто полувреме домаќините водеа со разлика од седум гола со 24:17 и на крајот со убедливо подобра игра завршија со победа.

Постигнати голови на Куманово: Денковски 8,  Цветковски 5, Миладиновски 3,  Спасиќ 2, Димитров 2,  Ацевски 2, Клековски 1, Стојмановски 1.

Наредниот натпревар РК Куманово ќе го игра во недела со почеток во 18 часот, со екипата на РК Македонија ЃП.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk