03. 09. 2020 10:08

ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

ЖРК Куманово со втора победа на пријателски натпревар со Вардар

Кумановските ракометарки на вториот контролен натпревар со екипата на Вардар постигнаа убедлива победа од 10 гола разлика. Натпреварот со ЖРК Вардар заврши со резултат 36:26.

Ова е втора победа на клубот од Куманово, на подготвителните натпревари, откако претходно ја совлада екипата на гостински терен со резултат 25:21.

Следниот натпревар ЖРК Куманово, го игра на домашен терен против екипата на ЖРК Чаир во сабота на 5.9.2020 година во 18:30 часот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk