11. 08. 2020 14:52

10 новозаболени и 7 оздравени пациенти од коронавирус во Куманово

10 новозаболени и 7 оздравени пациенти од коронавирус во Куманово

 Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нов случај на ковид-19 во земјата. Најмногу има во Скопје 39, Штип 23, Кичево 18, Гостивар 13 и Куманово 10.

Почината е една пациентка (51) од Скопје во болнички услови. Регистрирани се вкупно 161 оздравен пациент. Највеќе во Скопје, и тоа 60. Потоа следуваат Гостивар со 35, Струга со 15, Свети Николе 13 и Куманово 7.

Досега во земјата се направени вкупно 117475 тестирања, а бројката на заболени ја надмина бројката од 12.000. Починати се 529 пациенти поради компликација од вирусот.2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk