Актерот Михајловски и официјално кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

20.08.2021 14:20 | Сузана Николиќ

Актерот Тони Михајловски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово на престојните локални избори, објавија денеска од партијата.

Актерот Михајловски и официјално кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

„Меѓу кандидатите кои ги усвои Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за Куманово е Тони Михајловски, театарски, филмски и телевизиски глумец, водител на радио и телевизија и стоечки комичар, објави потпретседателот на партијата, Владимир Мисајловски, кој кажа дека огромно мнозинство од кандидатите се млади, некомпромитирани и нови имиња кои ќе внесат нова енергија, жар и ентузијазам за повеќе работи и многу успеси во развојот на општините.


 Кумановоњуз уште минатата недела објави дека Михајловски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово, додека носителка на листата на советници ќе биде Елена Доцевска Божиновска.

 

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk