20. 09. 2020 20:24

Двајца кумановци предизвикале пожар во објект на ЕВН во Куманово

Двајца кумановци предизвикале пожар во објект на ЕВН во Куманово

Во СВР Куманово, синоќа во 21.45 часот било пријавено дека две лица предизвикале пожар, при што била опожарена влезната врата од објект на ЕВН на ул.„Тодор Велков“ во Куманово.

Пожарот е изгаснат од обезбедувањето на објектот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk